Home / Aktualności / Treningi motoryczne w Akademii Unii Skierniewice

Treningi motoryczne w Akademii Unii Skierniewice

Piłkarska Akademia Unii wchodzi na zdecydowanie wyższy poziom. Od 21 listopada do systemu szkolenia wdrożono pierwsze profesjonalne treningi motoryczne pod okiem trenera Adriana Jareckiego. Na początek skorzystały z nich dwa rocznik: 2010 i 2011. Formuła będzie się jednak rozwijać i w kolejnych miesiącach obejmie pozostałe grupy.

To bardzo dobre informacje dla wszystkich młodych zawodników trenujących w akademii. Zajęcia podniosą ich pod kątem przygotowania motorycznego, co z pewnością przełoży się na prezentowany poziom sportowy i wyniki osiągane na boisku.

Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek, 21 listopada na orliku przy ul. Kilińskiego. Wzięli w nich udział piłkarze z roczników 2010 i 2011. Prowadził je profesjonalny trener przygotowania motorycznego, trzecioligowej Unii Skierniewice – Adrian Jarecki. Człowiek niezwykle skromny o ogromnej wiedzy, który na przygotowaniu fizycznym „zjadł” przysłowiowe zęby. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Przygotowania Motorycznego w Grach Zespołowych na AWF w Katowicach, studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne na AWF w Warszawie. Posiada licencję trenera UEFA B. Był uczestnikiem wielu szkoleń. Do tych najważniejszych należą m. in.: Elite Performance Institute Level 1, SCIENCE4FOOTBALL CONGRESS, Neuro Training in Sport, The Game SPEED System Movement training for superior sport performance czy szkolenie z zakresu długofalowego rozwoju motorycznego prowadzone przez Better Way Sport Performance.

Jarecki realizuje się też jako trener, czy trener asystent. Pracował m .in.: w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi przez kilka lat doskonaląc umiejętności młodzieży. W ostatnich latach współpracował z trenerem Kroczkiem w pierwszoligowej Resovii Rzeszów oraz trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki.

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …