Home / Aktualności / PKP Cargo nowym partnerem Unii Skierniewice!

PKP Cargo nowym partnerem Unii Skierniewice!

PKP Cargo został oficjalnie partnerem Unia Skierniewice. Lider kolejowych przewozów towarowych w Polsce i Unii Europejskiej będzie wspierać skierniewicki klub przez najbliższe trzy lata!

Założony w 1945 roku, przez związek kolejarzy, klub powraca tym samym do swych korzeni, gdy Skierniewice były jednym z głównych ośrodków kolejowych w Polsce, a sponsorem były właśnie Polskie Koleje Państwowe. PKP CARGO zgodnie z prowadzoną polityką kontynuuje te tradycje i angażuje  środki w działania inicjowane przez środowiska związane z koleją. 

 – Nawiązanie współpracy z Unią Skierniewice wpisuje się w naszą politykę, wspierani zdrowego trybu życia, sportu oraz społeczności lokalnych – podkreśla Prezes PKP CARGO  Dariusz Seliga. Radości z podpisania umowy nie krył zarząd klubu.
—–
– To niezwykle pozytywna informacja dla Unii, naszego Miasta i środowiska sportowego w ogóle. Cieszy nas niezmiernie, że PKP CARGO dostrzegło nasz projekt, zaufało nam i dołącza do niego jako partner i sponsor. Unia to wspólny projekt wszystkich mieszkańców naszego miasta. Dziś po 10 latach mozolnej i ambitnej odbudowy najstarszego klubu w mieście, należy to wyraźnie powiedzieć:

– Obok ludzi, którzy zarządzają projektem uwierzyły w niego władze Skierniewic z Krzysztofem Jażdżykiem, Prezydentem Miasta Skierniewice na czele, który podjął w zeszłym roku odważną decyzję o inwestycji w rozbudowę infrastruktury sportowej. Nowoczesnego stadionu, boisk, hal pneumatycznych, wraz z niezbędną sportową infrastrukturą, która będzie służyć mieszkańcom przez wiele lat. 

– By projekt mógł się rozwijać niezbędne jest jego finansowanie, które dziś zabezpiecza w określonym stopniu nasz partner PKP CARGO, na którego czele stoi Prezes Dariusz Seliga. Prawdziwy ambasador Skierniewic, prywatnie sympatyk Unii, a w przeszłości zawodnik klubu, zawsze szczerze wspierający nasze działania, nie tylko na boisku, ale i poza nim. Dziś Prezes Dariusz Seliga aktywnie wraca do drużyny. Niezmiernie się cieszymy, że energią i decyzjami prawdziwych lokalnych patriotów możemy razem realizować wspólne cele. Dziękujemy” – mówi zgodnie Zarząd Unii Skierniewice. Paweł Trojan, Tomasz Gręda i Sebastian Pazurek. 

mówi zgodnie Zarząd Unii Skierniewice. Paweł Trojan, Tomasz Gręda i Sebastian Pazurek.

Dla PKP CARGO bardzo ważne jest, że Unia Skierniewice mocno rozwija szkolenie młodzieży. Znaczna część środków wypłacanych klubowi przez spółkę zostanie właśnie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego oraz szkolenie młodych adeptów piłkarskich. 

 – Porozumienie daje nam niewątpliwie szersze możliwości budowy naszej Unii. Przez najbliższe lata zamierzamy realizować w dalszym ciągu rozwój skierniewickiego sportu, piłki nożnej zarówno w seniorskim jak młodzieżowym wydaniu. Wierzymy i mocno dążymy do tego by wychowankowie Akademii stali się już niedługo motorem napędowym drużyny seniorów, skąd trafiać mają do jeszcze silniejszych Klubów”- dodaje zarząd.

Podpisanie długoterminowej umowy z tak znakomitym partnerem jest jasnym sygnałem i początkiem budowania stałych partnerskich relacji z szerszą grupą biznesu. Wierzymy, że razem stworzymy  długofalowe i oparte na wspólnych korzyściach partnerstwo. 

PKP Cargo, Witamy w Drużynie! 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …