Home / Aktualności / Wygrywamy z Sokołem Ostróda!

Wygrywamy z Sokołem Ostróda!

13 zwycięstwo w sezonie stało się faktem. Piłkarze Unii pokonali w 27. kolejce Sokół Ostróda (2:0). Obecnie drużyna prowadzona przez trenera Dawida Kroczka zajmuje ósme miejsce w tabeli.

W sobotnim starciu skierniewiczanie od pierwszej minuty radzili sobie bez kapitana Konrada Kowalczyka. Ponadto na ławce rezerwowych usiadł Kamil Sabiłło i Mateusz Magdziarz. Roszady w składzie nie przeszkodziły jednak w końcowym triumfie nad gośćmi z Ostródy.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gospodarzy. W siódmej minucie faulowany w polu karnym był Adrian Dudziński i sędzia słusznie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mateusz Stępień, pewnie pokonując bramkarza gości. W pierwszej odsłonie spotkania skierniewiczanie mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie. Najlepszą okazję miał Tomasz Bała, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Bardzo groźni byli również przyjezdni z Ostródy, którzy kilkukrotnie, bardzo groźnie zaatakowali bramkę Dariusza Krzysztofka. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie mecz mógł się podobać jeszcze bardziej, a kibice w Nieborowie podziwiali prawdziwą wymianę ciosów. Po strzałach Sokoła piłka m. in zatrzymała się na poprzeczce i została wybijana z linii bramkowej. Skierniewiczanie również obili aluminium, za sprawą ładnego uderzenia Mateusza Magdziarza. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się minimalną wygraną Unii, w 90 minucie Adrian Dudziński wypatrzył wychodzącego na wolne pole Kamila Sabiłło. Snajper był bezbłędny, ominął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik na (2:0).

Skierniewiczanie zanotowali tym samym 13 ligowe zwycięstwo w tym sezonie i obecnie zajmują ósmą lokatę w tabeli, ze stratą ośmiu oczek do lidera – ŁKS II Łódź. Kolejne arcyważne starcie, tym razem pucharowe już w najbliższą środę, 10 maja o godz. 16:00! W ramach półfinału wojewódzkiego pucharu Polski Unia podejmie lidera trzeciej ligi grupu pierwszej,  solidny zespół rezerw ŁKS -u Łódź.

Zaplanujcie sobie wolny czas i bądźcie z nami!
#WszyscyNaUnie #PoAwansDrużyno #PoPuchar

#KarnetNaUnie Rusza sprzedaż karnetów na mecze Unii!

16 kwietnia o godz. 12:00 wystartuje sprzedaż karnetów na mecze Unii Skierniewice. Karnet zagwarantuje wejście …