Home / Aktualności / Cenne zwycięstwo w Radomiu! Broń – Unia (0:1)

Cenne zwycięstwo w Radomiu! Broń – Unia (0:1)

Bardzo ważne zwycięstwo zanotowali piłkarze Unii w ramach 11. kolejki 3. ligi, w Radomiu pokonując miejscową Broń (1:0). Zwycięską bramkę zdobył Szymon Łapiński. Wygrana cieszy tym bardziej, że połowę składu stanowili młodzieżowcy.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla skierniewiczan. Już w dziesiątej minucie za sprawą Konrada Kowalczyka piłka trafiła do Szymona Łapińskiego, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Broni. Od tego momentu gospodarze zepchnęli nasz zespół do obrony. Skierniewiczanie w defensywie spisywali się bardzo solidnie, nie pozwalając Broni na zbyt wiele. Unia miała też kilka sytuacji, aby mecz zamknąć, ale w kluczowych momentach brakowało spokoju. Ostatecznie po ciężkim spotkaniu, skierniewiczanie zainkasowali cenne trzy punkty.

Bardzo ciężki mecz w którym oba zespoły chciały wygrać. Nam pierwszym udało się zdobyć bramkę i potem wszystko wokół tego oscylowało, mądrze się broniliśmy, a Broń groźnie atakowała. Cieszy nas to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Chwała chłopakom za postawę w defensywie, bo za dużo nie pozwoliliśmy Broni. Były momenty, aby zamknąć mecz dużo wcześniej. Zabrakło spokoju. Wygraliśmy i to jest najważniejsze – powiedział po meczu trener Kamil Socha

Warto dodać, że w składzie skierniewiczan oglądaliśmy aż sześciu młodzieżowców: Nikitę Vasina (17), Rafała Grocholskiego (18), Maksymiliana Kosiora (20), Mateusza Szmyda (20) i Damiana Makucha (20). Tego ostatniego jeszcze w pierwszej połowie zmienił Aleksander Sulikowski (17). – Już w pierwszej połowie na boisku mieliśmy dwóch 17-latków i czterech młodzieżowców. W pewnym momencie połowę naszego składu stanowili właśnie młodzieżowcy, którzy zagrali bardzo solidne spotkanie – relacjonuje Kamil Socha. Warto dodać, że w jedenastce 11. kolejki znalazł się nasz bramkarz, Rafał Grocholski.

Niestety do grona kontuzjowanych: Kamila Sabiłło i Filipa Bechta dołączył kolejny, Damian Makuch. Podstawowy środkowy pomocnik miał problemy z barkiem i przed czasem opuścił plac gry. Wstępna przerwa w grze wyniesie około trzy tygodnie.

Kolejny mecz Unia rozegra już w w środę, 11 października w ramach czwartej rundy Okręgowego Pucharu Polski, mierząc się z czwartoligowym Zrywem Wygoda (godz. 15:00). W sobotę, 14 października skierniewiczanie podejmą na boisku w Nieborowie Concordię Elbląg. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00! #WszyscyNaUnie

#KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

Zbliża się piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Już 26 kwietnia przy ul. Pomologicznej odbędą się …