Home / Aktualności / Raport z akademii (28-29 października)

Raport z akademii (28-29 października)

To był kolejny pracowity weekend dla piłkarzy z naszej akademii. Młodzi zawodnicy rozegrali w ostatnią sobotę i niedzielę siedem meczów. Wiele z nich przysporzyło mnóstwo radości sympatykom Unii Skierniewice.  

Jednym z meczów, które zakończyły się świetnie dla naszych młodych piłkarzy były derby Skierniewic, między rocznikiem 2010 Unii, a Widokiem. Spotkanie rozgrywane było na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8 w sobotę i jak wszystkie starcia derbowe, budziło mnóstwo emocji. Zawodnicy obu drużyn przystąpili do rywalizacji bardzo zmobilizowani, co widać było po ich zaangażowaniu w czasie meczu. Ostatecznie lepsi okazali się być unici, którzy zwyciężyli aż 4:0. Równie dobrze poradził sobie rocznik 2011, który pewnie zwyciężył w Łyszkowicach z tamtejszą laktozą 8:3. Zawodnicy naszej akademii zaprezentowali się całkiem solidnie w defensywie oraz błyszczeli skutecznością w ofensywie. Natomiast najstarszy z roczników naszej akademii, 2009 mierzył się o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Pomologicznej z TMRF Widzew Łódź. Nasi zawodnicy starali się stawiać opór swoim przeciwnikom, aczkolwiek nie udało się uzyskać im żadnej zdobyczy punktowej. Ostatecznie przegrali wysoko 1:8. Znakomite widowisko zaprezentowali podopieczni Damiana Kuligowskiego z rocznika 2011, którzy w sobotę o godzinie 10:00 mierzyli się z Akademią ŁKS-u Łódź. Spotkanie obfitowało w zwroty akcji, piękne bramki, interwencje bramkarzy i przede wszystkim mnóstwo walki oraz dobrej gry. Po pełnym emocji meczu nasi zawodnicy przegrali ostatecznie 4:2, ale pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. Rocznik 2016 mierzył swoje siły z AP Champions Łowicz. Podopieczni Michała Kolińskiego zaprezentowali się z dobrej strony. Ambitnie walczyli, co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa. Ich rok starsi koledzy natomiast rywalizowali z Manchatanem Nowy Kawęczyn i również pozostawili na murawie mnóstwo wysiłku. Rocznik 2013 wybrał się natomiast na mecz wyjazdowy do Wygody z tamtejszym Zrywem. Po dobrym spotkaniu udało się naszym młodym piłkarzom dopisać ostatecznie trzy punkty do ligowej tabeli. Nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2017 rywalizowali ze starszymi kolegami, reprezentującymi barwy Sierakowianki Sierakowice. W tym meczu także nie zabrakło emocji i zaangażowania, lecz młodym unitom nie udało się odnieść korzystnego rezultatu. Natomiast w czwartek (26 października) swoje spotkanie rozgrywali podopieczni Karola Skrzydły z rocznika 2012 i  odnotowali najwyższe zwycięstwo spośród wszystkich grup naszej akademii w tym tygodniu. Nasi piłkarze zaprezentowali się znakomicie w ataku, a także byli bezbłędni pod własną bramką, dzięki czemu pokonali Białkę Biała Rawska aż 12:0.

Za nami kolejne mecze, w których mogliśmy śledzić poczynania młodych piłkarzy z naszej akademii. Rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2023/2024 powoli dobiegają końca, aczkolwiek w nadchodzący weekend wciąż będziemy mieli okazję dopingować naszych zawodników. Niebawem na naszych mediach społecznościowych pojawią się informacje odnośnie przeciwników i miejsc rozgrywania spotkań. Wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na mecze z udziałem wszystkich zespołów Unii Skierniewice!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …