Home / Aktualności / Puchar Polski: Unia ogrywa Mazovię. Na wiosnę zagra na szczeblu wojewódzkim!

Puchar Polski: Unia ogrywa Mazovię. Na wiosnę zagra na szczeblu wojewódzkim!

Pewnym zwycięstwem (0:6) zakończył się mecz Mazovii Rawa Mazowiecka z Unią w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Tym samym podopieczni trenera Kamila Sochy kolejny rok z rzędu zapewnili sobie awans na szczebel wojewódzki.

Pełna dominacja i pewny awans. Tak można podsumować środowe starcie Unii z Mazovią w ramach ostatniej rundy okręgowego Pucharu Polski. Skierniewiczanie kontrolowali wydarzenia boiskowe przez cały mecz. Do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek, po strzałach Nikity Vasina i Filipa Bechta. W drugiej odsłonie swoje trafienia dołożyli: Maksym Rosiński i Kamil Sabiłło, który skompletował hattricka.

Skierniewiczanie kolejny już raz zdominowali rozgrywki pucharowe w okręgu, notując trzy wysokie zwycięstwa (Olimpia Chąśno 0:6, Zryw Wygoda 0:4, Mazovia 0:6), strzelając łącznie 16 bramek w trzech meczach, zachowując przy tym czyste konto. Obok Unii wiosną na szczeblu wojewódzkim wystąpi Pelikan Łowicz, który w ostatniej fazie pewnie ograł Laktozę Łyszkowice (4:1).

Poznaliśmy także drużyny z pozostałych okręgów, które uzupełnią stawkę na szczeblu wojewódzkim. Z etapu łódzkiego awans wywalczył AKS SMS Łódź i KS Kutno. Okręg Piotrowski reprezentować będą GKS Bełchatów i Ceramika Opoczno, a sieradzki: Złoczewia Złoczew i Warta Sieradz. Losowanie par ćwierćfinałowych niebawem. Unia będzie broniła trofeum wywalczonego przed rokiem. Zwycięzca będzie reprezentował województwo na szczeblu centralnym. Poniżej wyniki poszczególnych spotkań:

etap łódzki:
Termy Poddębice – KS Kutno 0:1 (0:0, 0:0) – po dogrywce
MKP-Boruta Zgierz – AKS SMS Łódź 3:3 (1:0, 2:2) – po dogrywce, w rzutach karnych 0:3
etap piotrkowski:
RKS Radomsko – GKS Bełchatów 1:2 (0:1, 1:1) – po dogrywce
Skalnik Sulejów – Ceramika Opoczno 0:1 (0:1)
etap skierniewicki:
Laktoza Łyszkowice – Pelikan Łowicz 1:4 (1:1)
Mazovia Rawa Mazowiecka – Unia Skierniewice 0:6 (0:2)
etap sieradzki:
Olimpia Karsznice – Złoczewia Złoczew 0:5 (0:2)
WKS 1957 Wieluń – Warta Sieradz 1:3 (0:2)


 

 

 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …