Home / Aktualności / Raport z akademii (10-11 listopada)

Raport z akademii (10-11 listopada)

Miniony weekend w porównaniu do wcześniejszych był dla piłkarzy naszej akademii mniej intensywny, niż zwykle. Nasi młodzi zawodnicy rozegrali jedynie trzy spotkania ligowe oraz jedną grę wewnętrzną. Skromna liczba meczów wynikała z tego, że roczniki 2009 i 2010 miały pauzę w rozgrywkach. Mimo to, na brak emocji nie mogliśmy narzekać, ponieważ w spotkaniach roczników 2011 i 2012 działo się naprawdę dużo.  

Piłkarskie zmagania rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór. O godzinie 17:30 na orliku przy ul. Kilińskiego rocznik 2013 rywalizował z Meteorem Reczyce o kolejne ligowe punkty. Podopieczni trenera Jarosława Foksa zaprezentowali się bardzo dobrze na tle swoich rywali i odnieśli wysokie zwycięstwo. Nasi zawodnicy błyszczeli skutecznością pod bramką rywali, a oprócz tego świetnie radzili sobie w obronie, skutecznie powstrzymując ataki drużyny gości. Ponadto młodzi unici starali się jak najszybciej odbierać piłkę przeciwnikom, dzięki czemu w pełni kontrolowali przebieg spotkania. W tym meczu mogliśmy obejrzeć wiele popisów indywidualnych, a także składnych akcji, w których młodzi piłkarze licznie wymieniali między sobą podania. Po ostatnim gwizdku zawodnicy schodzili z boiska bardzo zadowoleni i nie ma co się dziwić, ponieważ zarówno wynik, jak i styl gry napawał optymizmem. Kolejny mecz naszej akademii odbył się w sobotę o godzinie 10:00 na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8. Rocznik 2011 podejmował swoich rówieśników ze Szkółki Piłkarskiej Widzewa. Zawodnicy prowadzeni przez Damiana Kuligowskiego postawili drużynie gości trudne warunki. Młodzi unici zostawili na boisku mnóstwo sił, ale tym razem to nie wystarczyło, by odnieść pozytywny rezultat w rywalizacji z silnym przeciwnikiem. Po pełnym emocji i zwrotów akcji meczu, ostatecznie to drużyny Widzewa zwyciężyła 4:2. Był to kolejny niełatwy sprawdzian dla naszych adeptów futbolu, z którego na pewno wyciągnęli lekcję na przyszłość. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach piłkarze z rocznika 2011 przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść i to oni w lepszych nastrojach opuszczać będą murawę. Ostatnim ligowym spotkaniem, w którym brali udział nasi młodzi zawodnicy były mini-derby regionu. O godzinie 12:00 rocznik 2012 na boisku przy ul. Pomologicznej 8 rywalizował z Pelikanem Łowicz. Podopieczni Karola Skrzydły przystąpili do meczu bardzo zmobilizowani i od pierwszej do ostatniej minuty ambitnie walczyli o jak najlepszy rezultat. Tym razem zaangażowanie w połączeniu z dobrą grą przyniosło zamierzony efekt i unici wygrali 4:2, dopisując sobie kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Końcowy wynik był sprawą otwartą przez znaczną część meczu, aczkolwiek lepiej z tej potyczki wyszli gospodarze. Ostatnie spotkanie naszej akademii w ten weekend odbyło się na tym samym boisku, co mecze rocznika 2011 i 2012. O godzinie 14:00 rocznik 2013 rywalizował z drużyną rocznika 2012. Spotkanie było okazją, by zawodnicy, którzy rozegrali dotychczas mniej minut niż ich koledzy z drużyny, pokazali swoje umiejętności trenerom, a także dorównali reszcie pod względem czasu spędzonego na murawie.  

W nadchodzący weekend również czekają nas emocje piłkarskie, których dostarczą zawodnicy z naszej akademii. Warto wspomnieć, że rocznik 2010 w niedzielę o godzinie 10:00 rozegra w Radomsku swoje pierwsze spotkanie barażowe o awans do II ligi wojewódzkiej. Ich rywalem będzie zespół tamtejsza Radomszczańska Akademia Piłkarska. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i mamy nadzieję, że wrócą do Skierniewic z uśmiechami na twarzach! Na naszych mediach społecznościowych poinformujemy o następnych meczach z udziałem piłkarzy naszej Akademii, a wszystkich sympatyków piłkarskich serdecznie zapraszamy na mecze z udziałem wszystkich zespołów Unii Skierniewice. 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …