Home / Aktualności / #Interesujsięmovember! Unia włącza się w miejską akcję profilaktyczną!

#Interesujsięmovember! Unia włącza się w miejską akcję profilaktyczną!

Społeczność Unii Skierniewice aktywnie włączyła się w miejską akcję „Interesuj się Movember”. We wtorek, 22 listopada piłkarze, trenerzy i zarząd klubu sfotografowali się z symbolicznymi wąsami, zachęcając do profilaktyki nowotworowej, diagnostyki i badań genetycznych, a także solidaryzując się ze wszystkimi, którzy walczą o powrót do zdrowia.

Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Celem kampanii jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów.

Akcja trwa przez cały listopad. Przełamanie stereotypów, otwarta rozmowa na temat problemów zdrowotnych i promocja profilaktyki. To fundamenty, na których ma być zbudowana zdrowsza przyszłość dla mężczyzn mieszkających w Skierniewicach. „INTERESuj SIĘ MOVEMBER!” ma przypominać, że prawdziwa męskość to troska o własne zdrowie.

W Polsce kampania ta zdobywa coraz większe znaczenie, promując profilaktykę i wczesną diagnostykę. Edukacja na temat profilaktyki nowotworów męskich jest niezwykle istotna, szczególnie w obliczu alarmujących statystyk. Co trzeci mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz aż 80% mężczyzn po 80 roku życia może zachorować na raka prostaty. To przerażające liczby, które podkreślają pilną potrzebę podjęcia działań profilaktycznych.

Jednak nie tylko rak prostaty stanowi problem. Rak jądra, choć charakteryzuje się stosunkowo dobrym rokowaniem, nadal jest tematem tabu. Ten rodzaj nowotworu dotyka przede wszystkim młodych mężczyzn w wieku od 14 do 35 lat. Wielu z nich uważa, że rak to choroba starszych ludzi, ale to błędne przekonanie. To właśnie w młodym wieku można zachorować na nowotwór jądra, który jest najbardziej powszechnym typem nowotworu wśród mężczyzn przed czterdziestym rokiem życia.

Dbanie o siebie to nie tylko przejaw męskości, ale także sposób na długie i zdrowe życie!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …