Home / Aktualności / Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu rezerw Unii Skierniewice

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu rezerw Unii Skierniewice

Runda jesienna sezonu 2023/2024 w grupie skierniewickiej Kipsta klasy okręgowej zakończyła się dla drużyny rezerw Unii Skierniewice w dniu 18-go listopada. Zawodnicy prowadzeni przez Jarosława Foksa mieli wówczas zmierzyć się z Czarnymi Bednary, aczkolwiek rywale nie stawili się na mecz, przez co skierniewiczanom został przyznany walkower. Zwycięstwo 3:0 na koniec roku może cieszyć, ale chyba wszyscy w zespole wyobrażali sobie inny scenariusz na to spotkanie. Nie ulega wątpliwości, że wygrana na boisku satysfakcjonowałaby Unię II Skierniewice znacznie bardziej, niż rozstrzygnięcie rywalizacji w taki sposób.

Przejdźmy teraz do podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zespołu naszych rezerw. Unici rozegrali 15 spotkań, w których udało im się zdobyć 25 punktów. Taki dorobek pozwala spędzić przerwę zimową na szóstym miejscu w tabeli, co nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę kłopoty kadrowe, z którymi na przestrzeni rundy musiał radzić sobie zespół prowadzony przez Jarosława Foksa. Kiedy jednocześnie rozgrywane były spotkania rezerw oraz pierwszej drużyny, zawodnicy drugiej drużyny przystępowali do meczów w mocno okrojonym składzie. Mimo to, wielokrotnie nawet bez wsparcia kolegów z „jedynki” dobrze radzili sobie na boiskach i odnosili pozytywne rezultaty, jednakże nie zawsze. Paradoksalnie rezerwy Unii przystępujące do ligowych zmagań bez wsparcia kolegów z pierwszego zespołu zanotowały najwyższe w rundzie zwycięstwo (4:0 z GLKS Wołucza), a także najwyższą porażkę (9:3 z UKS SMS Łódź).

Na zdobycie 25 punktów w rundzie jesiennej przez zawodników Unii II Skierniewice złożyło się siedem zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki. Poza wspomnianym wcześniej UKS-em SMS Łódź, lepsi od zespołu Jarosława Foksa okazali się być również: Manchatan Nowy Kawęczyn (obecny lider Kipsta klasy okręgowej), Laktoza Łyszkowice oraz Jutrzenka Drzewce. Natomiast zwycięstwa udało się odnieść w spotkaniach z Mazovią Rawa Mazowiecka, Pelikanem II Łowicz, GKS-em Bedlno, KS-em II Kutno, GLKS-em Wołucza, Czarnymi Bednary, a także Widokiem Skierniewice. Ostatnie z wymienionych przysporzyło zawodnikom naszych rezerw mnóstwo radości, zważywszy na to, że przy bardzo licznie zgromadzonej widowni na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8, pokonali w derbowym starciu zespół Widoku aż 4:1.

Jeśli chodzi o statystyki rundy jesiennej, to Unia II Skierniewice zdobyła w niej 28 bramek, tracąc 24. Unici lepiej punktowali w meczach przed własną publicznością, ponieważ na boisku sztucznym przy ul. Pomologicznej 8 odnieśli cztery zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, natomiast w spotkaniach wyjazdowych wygrali trzy spotkania, remisując tyle samo i przegrywając dwukrotnie. Na półmetku rozgrywek strata do lidera z Nowego Kawęczyna wynosi 11 punktów, ale nie jest to zły wynik ze względu na to, że mocno przebudowana przed sezonem drużyna rezerw Unii Skierniewice nie miała wśród swoich celów walki o pierwsze miejsce. Na koniec prezentujemy Państwu fragment wywiadu z trenerem Unii II Skierniewice, Jarosławem Foksem.

Jak ocenia Trener rundę jesienną w wykonaniu drużyny rezerw Unii Skierniewice?
J.F.: Oceniam ją jak najbardziej pozytywnie, chociaż twierdzę, że zawsze może być jeszcze lepiej. Jestem jednak świadomy licznych zmian, jakie nastąpiły w naszym zespole przed sezonem. Odeszło kilku zawodników, którzy dotychczas regularnie występowali w Unii II Skierniewice, a w ich miejsca przyszli głównie młodzi gracze, dla których był to pierwszy lub jeden z pierwszych sezonów w piłce seniorskiej. Zważywszy na zmiany kadrowe i na fakt, że nie zawsze możemy skorzystać z pomocy zawodników pierwszej drużyny, to jestem przekonany, że przed sezonem 25 punktów na półmetku rozgrywek brałbym w ciemno.

Jakie było najtrudniejsze zadanie dla Trenera po objęciu drużyny Unii II Skierniewice?
J.F.: Zdecydowanie największym wyzwaniem było poukładanie drużyny od podstaw. Kiedy dowiedziałem się, że zespół opuszcza sześciu lub siedmiu zawodników, którzy dotychczas byli podstawowymi graczami naszej drużyny rezerw, to wiedziałem, że czeka mnie trudne zadanie. Pozyskaliśmy tylko trzech doświadczonych zawodników, resztę składu uzupełnili młodzi zawodnicy. Trójka z nich ma dopiero 15 lat i jest to dla nich pierwszy sezon w piłce seniorskiej.

Jak ocenia trener nowych zawodników?
J.F.: Myślę, że należą im się pochwały. Moim zdaniem zarówno młodzi zawodnicy, jak i bardziej doświadczeni poradzili sobie bardzo dobrze w rundzie jesiennej. Było to dla nas pierwsze półrocze w takim składzie, a jak wiadomo, kiedy zachodzą duże zmiany to potrzeba trochę czasu, żeby przyniosły one zamierzony efekt. Mimo to, jestem zadowolony z postępów jakie poczynili nasi młodzi zawodnicy i z wyniku, jaki udało nam się osiągnąć jako drużyna.

Jaki wypływ na drużynę mieli zawodnicy z pierwszego zespołu?

J.F.: Mieli ogromny wpływ, zwłaszcza przez to, że większość naszego obecnego składu to młodzi chłopcy, którzy od trzecioligowców mogli się naprawdę mnóstwo nauczyć. Przyglądali się ich poczynaniom boiskowych, a także grali razem z nimi, co uważam za wartościowe dla nich lekcje. Co prawda nie zawsze mogliśmy skorzystać ze wsparcia zawodników z pierwszej drużyny, ale liczyliśmy się z tym przed sezonem. Mimo to, w wielu meczach pokazali swoją klasę i bardzo pomogli naszym rezerwom w odniesieniu pozytywnego rezultatu. W tym miejscu chciałbym im podziękować za ich wsparcie i zaangażowanie, jakie włożyli w mecze, w których występowali.

Na koniec spytam o to, czy ma już trener jakieś plany na rundę wiosenną?

J.F.: Jeszcze nie są one sprecyzowane, ale na to będę miał całą przerwę zimową. Mam jednak nadzieję, że uda nam się utrzymać podobny poziom sportowy i osiągać pozytywne rezultaty. Wierzę, że z sezonu na sezon będziemy coraz mocniejsi, ponieważ z meczu na mecz nasi młodzi zawodnicy nabierają coraz więcej doświadczenia, co widać już na przekroju minionej rundy. Na koniec serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków na mecze z udziałem rezerw Unii Skierniewice. Trzymajcie za nas kciuki!

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …