Home / Aktualności / Unia Skierniewice wygrywa UNIA CUP Rocznika 2012!

Unia Skierniewice wygrywa UNIA CUP Rocznika 2012!

Kapitalny występ zanotowali młodzi piłkarze Unii z rocznika 2012 podczas turnieju Unia Cup. Podopieczni trenera Karola Skrzydło nie mieli sobie równych. W wielkim finale skierniewiczanie ograli rówieśników z Boruty Zgierz, aż (4:0). Zawody rozegrano pod balonem na imponującym obiekcie przy ul. Pomologicznej.

Za nami sportowa niedziela. 17 grudnia obiekt Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach gościł dwanaście ekip. Prócz dwóch zespołów gospodarzy do rywalizacji przystąpiło dziesięć drużyn między innymi z: Pilicy Tomaszów Mazowiecki, Boruty Zgierz, KKS Koluszki, Żyrardowianki Żyrardów, LKS Justynów, Startu Brzeziny, Football Academy Retkinia Łódź, Białka Biała Rawska, Zawiszy Rzgów czy Pogoni Zduńska Wola.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po sześć drużyn. W rozgrywkach ligowych w grupie A, Unia 2 zajęła pierwsze miejsce. W grupie B, Unia 1 uplasowała się na miejscu trzecim i tylko po rzutach karnych przegrała rywalizację o półfinał z drużyną Żyrardowianki. Co nie udało się Unii 1 udało się Unia 2, która w półfinale pokonała Żyrardowiankę i awansowała do wielkiego FINAŁU. Unii 1 na Turnieju zajęła dobre piąte miejsce.

W wielkim finale Unia 2 wygrała z Borutą Zgierz 4:0, a my mogliśmy się cieszyć z pucharu UNIA CUP i pierwszego historycznego zwycięstwa na nowym obiekcie. Miłym dodatkiem do pucharu było indywidualne wyróżnienie dla Piotrka Cabaja, który został Królem Strzelców Turnieju. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa KKS Koluszki. – W 14 rozegranych spotkaniach przez nasze zespoły odnieśliśmy 9 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Jeden ze zremisowanych meczów wygraliśmy po karnych. Z końcowego rezultatu UNIA 2012 może być dumna – podsumował trener Karol Skrzydło.

W niedzielnych rozgrywkach wystąpiło 25 chłopców i Amelia. Dwa równorzędne składy zaprezentowały się z dobrej piłkarskiej strony. Niewiele zabrakło by w półfinale rywalizowały dwie Unie. Cieszy najbardziej, że mamy grupę zawodników w roczniku 2012 która potrafi iść za sobą, wspierać się, grać ze sobą i cieszyć się z kolegami. Radość grupy 26 zawodników po ostatnim gwizdku Finału – bezcenna. BRAWO UNIA 2012!To był udany rok. Udane 12 miesięcy! Jak kończyć to z przytupem – podsumował szkoleniowiec.

Ogromne podziękowania dla naszych partnerów i sponsorów! @cukierniachojecki wsparł finansowo nasz turniej i ufundował słodki poczęstunek dla wszystkich zawodników. Solidne wsparcie otrzymaliśmy też od Firmy KRESTO Świadome Odżywianie. DZIĘKUJEMY za wszystko!

Pierwsza „6” Turnieju:
1. Unia 2 Skierniewice
2. Boruta Zgierz
3. KKS Koluszki
4. Żyrardowianka Żyrardów
5. Unia 1 Skierniewice
6. Football Academy Retkinia Łódź

Puchary Mistrzów UNIA CUP roczniak 2012 i medale wręczył naszym zawodnikom Prezydent Miasta Skierniewice pan Krzysztof Jażdżyk, prezesi klubu oraz sponsorzy.

W Turnieju wystąpili:

UNIA2:
Nowak Olaf, Lesiak Adam, Drabczyński Julian, Nikodem Pazurek, Lesiński Julian, Cabaj Piotr, Franciszek Petrykowski, Kalisiak Amelia, Igor Jędrzejczak, Kacper Kulawiak, Kacper Łojszczyk, Oskar Budynek, Alek Chojecki.

UNIA1:
Wiktor Pazurek, Franciszek Larczyński, Marcin Kosiński, Jan Gajda, Kajetan Murgrabia, Kuba Foryszewski, Jan Lesiński, Bartek Szewczyk, Sania Pohorielov, Miłosz Kierlańczyk, Marcel Marat, Bartek Tromczyński, Jakub Kocemba.

Pełna FOTORELACJA [TUTAJ] 

Wielkie brawa!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …