Home / Aktualności / Oficjalnie! Mateusz Cegiełka nowym zawodnikiem Unii!

Oficjalnie! Mateusz Cegiełka nowym zawodnikiem Unii!

22-letni defensywny pomocnik Mateusz Cegiełka oficjalnie dołączył do drużyny. Były zawodnik pierwszoligowego Znicza Pruszków czy Chojniczanki Chojnice, reprezentant Polski U18 wzmocni środek pola skierniewickiej drużyny.

Mimo młodego wieku zawodnik urodzony w Ostródzie rozegrał już 72 oficjalne mecze na poziomie pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Zaczynał w sezonie 2020/21 w drugiej lidze w barwach Chojniczanki Chojnice. W tym samym sezonie rozegrał 17 spotkań w ekipie Sokoła Kleczew w trzeciej lidze grupie II, zdobywając pięć bramek. Rok później powrócił do Chojnic i w rozgrywkach 2021/22 rozegrał 25 spotkań, strzelając trzy bramki, przyczyniając się do awansu drużyny do Fortuna I Ligi. W sezonie 2022/23 reprezentował też barwy Znicza Pruszków na szczeblu drugiej ligi, występując w 24 meczach, zdobywając dwie bramki.

Cegiełka kolejny raz pomógł awansować drużynie tym razem Znicza do I ligi. W sezonie 2023/24 rozegrał pięć spotkań. Teraz rosły pomocnik, który ma na swoim koncie też dwa występy w narodowej reprezentacji U18, zdecydował się kontynuować karierę w Unii Skierniewice. Liczymy, że podobnie jak w przypadku Chojniczanki i Znicza pomoże drużynie awansować na wyższy szczebel rozgrywkowy.

– Bardzo się cieszę z transferu do Unii. To zespół, który ma duże ambicje i chce walczyć o jak najwyższe cele.  Szatnia powitała mnie bardzo ciepło i pozytywnie, widać, ze panuje tu dobra atmosfera – powiedział po podpisaniu kontraktu pomocnik. – Szczerze mówiąc baza sportowa zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Jest tu wszystko żeby móc się każdego dnia rozwijać. Zaczynajac od stadionu, boisk treningowych po samą odnowę biologiczną. Jestem osobą, która zawsze sobie stawia wysokie cele. Najważniejsza jest dla mnie drużyna i możliwość pomocy zespołowi na boisku.

Mateusz! Witamy na pokładzie!

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …