Home / Aktualności / Zapraszamy na II Skierniewicki Turniej Gry Fifa!

Zapraszamy na II Skierniewicki Turniej Gry Fifa!

W dniach 22-24 marca w naszym mieście odbędzie się II Skierniewicki Turniej Gry Fifa. Klub Unia Skierniewice kolejny już raz będzie współorganizatorem wydarzenia. Zgłoszenia startują 1 marca. Do wygrania konsola PS5 i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsora Bank Spółdzielczy w Skierniewicach.

Do udziału w turnieju zapraszamy uczestników w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe i kategoria OPEN. Liczba uczestników będzie ograniczona. Zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy potrwają do 10 marca 2024 roku. Aby wziąć udział w rywalizacji należy terminowo wysłać wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz zgodę rodzica w przypadku młodszych uczestników  na adres e-mail: fifaskierniewice@gmail.com

Ceremonia losowania 

Turniej potrwa trzy dni. Główne rozgrywki poprzedzi losowanie (22.03, piątek godz. 18:00) transmitowane na żywo na oficjalnym kanale – Skierniewicki Turniej Gry Fifa na facebooku, które zestawi graczy i wyłoni poszczególne grupy. Do kolejnej rundy awansuje najlepszy zawodnik z każdej z nich. W piątkowy wieczór poznamy też godzinny terminarz spotkań, według którego będzie prowadzona rywalizacja grupowa. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy wylosują drużynę, którą będą grać uczestnicy turnieju (według aktualnego rankingu Fifa: Top 10: Argentyna, Francja, Anglia, Belgia, Brazylia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy i Chorwacja). Ceremonia losowania odbędzie się na małym orliku przy Stadionie Miejskim.

Rozgrywki i zasady gry

Zdecydowanie najwięcej będzie działo się drugiego dnia turnieju – w sobotę, 23 marca. Od rana na boisku będą rywalizowali zawodnicy według wcześniej przygotowanego harmonogramu. W tym roku rozgrywki będą prowadzone na konsolach Play Station 5, a grać będziemy w oryginalną wersję gry FC 24 od EA Sports. Turniej będzie rozgrywany w zwykłym trybie (szybki mecz), reprezentacją wybraną podczas losowania. Zawodnicy zostaną podzieleni na grupy. W każdej znajdzie się ośmiu graczy. Do kolejnej fazy awansuje najlepszy z nich. W przypadku remisu, rozegrana zostanie dogrywka, a następnie rzuty karne. Zwycięzcy poszczególnych grup awansują do strefy pucharowej. Pozostałe informacje szczegółowo opisaliśmy w regulaminie [TUTAJ]

Długość połowy: 4 lub 5 minut – w zależności od liczby zgłoszonych uczestników
Poziom trudności: Zawodowiec
Szybkość gry: Normalna
Kontuzje: włączone
Spalone: włączone
Kartki: włączone
Zagrania ręką: włączone
Składy: Offline
Liczba zmian: 3
Pogoda, stadion oraz sterowanie: Dowolne
Kamera: Domyślna
Finał na Wielkim Ekranie w Centrum Kultury i Sztuki

Trzydniową imprezę zakończą mecze pucharowe na wielkim ekranie w sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Mecze poprzedzi spotkanie z piłkarską gwiazdą, której nazwiska jeszcze nie zdradzamy. Przypomnijmy, że podczas pierwszej edycji Skierniewice odwiedził legendarny zawodnik: m. in.: Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów, Lecha Poznań – Marcin Zając. Po zakończeniu rywalizacji, organizatorzy i sponsorzy rozdadzą atrakcyjne nagrody.

Do wygrania Konsola Play Station 5 

W tym roku nagrodą główną będzie konsola najnowszej generacji – PS 5, którą otrzyma zwycięzca kategorii OPEN. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych w kategorii szkoła podstawowa oraz ponadpodstawowa. Do najlepszych trafią VOUCHERY kolejno 700 zł i 1200 zł. Nagrody zostaną wręczone 24 marca na sali koncertowej Centrum Kultury i Sztuki!

Harmonogram II Skierniewicki Turniej Gry Fifa:

PIĄTEK, 22 marca 2024 r.  
• 18:00 – Losowanie

SOBOTA, 23 marca 2024 r. (Orlik pod balonem ul. Pomologiczna obok Stadionu)
• 9:00 – powitanie gości, wyjaśnienie zasad gry, rozdział stanowisk turniejowych
• 9:30-14:00 – rozgrywki między grupami szkolnymi i OPEN
• 14:00-15:00 – przerwa techniczna
• 15:15 -18:00 – rozgrywki / zakończenie pierwszego dnia rozgrywek

NIEDZIELA, 24 marca 2024 r. (sala koncertowa CKiS)
• 16:00 – powitanie gości, wyjaśnienie zasad gry
• 16:15-18:00 – rozgrywka o m-ce 3 oraz rozgrywka finałowa
• 18:00-19:00 – spotkanie z gościem
• 19:00-19:30  – rozdanie nagród i zakończenie wydarzenia

Organizator: Stowarzyszenie Skierniewicki E-Sport
Współorganizatorzy: Miasto Skierniewice, Unia Skierniewice, Osir Skierniewice CKiS, Skierniewice
Patronat: Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk
Sponsor nagród głównych: Bank Spółdzielczy w Skierniewicach.
Sponsorzy: El-in.pl, Cukiernia Paweł Chojecki, Mirbud, Giganci Programowania, Fly-Geo Skierniewice – Usługi Geodezyjne

Zapraszamy! 

 

sprawdź również

Poznaliśmy kalendarz BETCLIC 3. Ligi Grupy I na rundę jesienną sezonu 2024/25

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił szczegółowy terminarz rundy jesiennej sezonu 2024/25 Betclic 3. Ligi grupy …