Home / Aktualności / Rocznik 2010 tuż za podium w Pegaz Cup w Drobinie

Rocznik 2010 tuż za podium w Pegaz Cup w Drobinie

Piłkarze Unii Skierniewice prowadzeni przez trenera Jarka Foksa wywalczyli czwarte miejsce podczas turnieju Pegaz Cup w Dęblinie. Mimo iż nie przywieźli medali zagrali bardzo dobre zawody! Brawa dla nich.

Za nami kolejny turniej rocznika 2010. W sobotę, 3 marca ośmiolatkowie udali się do Drobina na kolejny halowy turniej – Pegaz Cup. Do rywalizacji w sumie zgłosiło się dziesięć drużyn. W pierwszym spotkaniu fazy grupowej zawodnicy prowadzeni przez Jarka Foksa zremisowali z gospodarzami turnieju Pegaz I Drobin (0:0). W kolejnym starciu przegrali z rówieśnikami z Soccer Słupia (0:2) i wydawało się, że awans do fazy pucharowej będzie niemożliwy. W kolejnych pojedynkach młodzi adepci futbolu ze Skierniewic pokazali jednak charakter i pokonali kolejno Olimpie Ciechanów (3:1) i FEA Gostynin (1:0) i z dorobkiem siedmiu oczek awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

W półfinale nasz zespół trafił na silnego rywala – Wisłę Płock. W regulaminowym czasie gry mieliśmy bezbramkowy remis i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywał zespół z Płocka i to on zameldował się w wielkim finale. Nam pozostała za to walka o brąz. Mimo porażki nasza drużyna rozegrała najlepsze spotkanie w turnieju. Mecz o trzecie miejsce ostatecznie przegraliśmy z Soccer Słupno i uplasowaliśmy się tuż za podium.

– Podsumowując cały turniej jestem zadowolony z mojej drużyny ponieważ widać w nich duże zaangażowanie i chęci – powiedział trener Jarek Foks. – Trafiły nam się dwa słabsze mecze i po weekendzie wiemy nad czym powinniśmy popracować na kolejnych treningach. Dzieciaki cieszą się jednak z czwartego miejsca, bo jak twierdzą jest to pierwsza lokata tuż za podium. To zdrowe podejście zaprocentuje w przyszłości!

Gratulacje dzieciaki! 

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …