Home / Aktualności / Kamil Sabiłło w 10 Najlepszych Sportowców Roku!

Kamil Sabiłło w 10 Najlepszych Sportowców Roku!

10 lutego środowisko Unii i wszystkich sportowców ze Skierniewic bawiło się na dorocznym Balu Sportowca. Tańce i zabawa nie umknęły uwadze lokalnych mediów. Najważniejszą informacją dla nas jest miejsce w pierwszej 10. Najlepszych sportowców minionego roku – Kamila Sabiłło. Za zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu nagrodę otrzymał również klub.

Przypomnijmy, że super snajper z Widzewa Łódź trafił do Skierniewic na początku 2017 roku. Jak się później okazało jego przejście było strzałem w 10! Kamil od początku sezonu regularnie trafiał do siatki w rozgrywkach IV ligi. W 17 meczach gromadząc 20 bramek. Talent Kamila został zauważony również w Hiszpanii, a konkretnie w Segunda B Division w drużynie Ontinyent CF. Kamil był kluczowym zawodnikiem pierwszej części sezonu. W dużej mierze, jego bramki zadecydowały o obecnej pozycji pierwszego zespołu w tabeli. Na wiosnę ma być jeszcze lepiej. „Sabiłłek” wciąż liczy się bowiem w walce o koronę króla strzelców. Najważniejsze dla niego jest jednak dobro drużyny i awans do III ligi.

Doceniono Kamila i drużynę

Kamil został doceniony podczas Balu Sportowca, zajmując ósme miejsce w dziesiątce najlepszych sportowców minionego roku. Nagrodę odebrał z rąk władz miasta, prezydenta Krzysztofa Jażdżyka i Przewodniczącego Rady Miasta Skierniewice Andrzeja Melona. – Myślę, że sama nominacja to duże wyróżnienie – komentuje wyniki trener Unii Rafał Smalec. -Patrząc na osiągnięcia sportowców, z którymi rywalizował może być z siebie dumny. To jednak nie jedyne wyróżnienie przyznane unitom w sobotni wieczór. Nasza drużyna otrzymała również nagrodę specjalną za zaangażowanie na rzecz rozwoju sportu. W imieniu klubu odebrał ją kapitan pierwszego zespołu Konrad Kowalczyk oraz jeden z prezesów Paweł Trojan.

Fot. Urząd Miasta Skierniewice/ Dziennik Łódzki ITS

sprawdź również

Kamil Sabiłło królem strzelców trzeciej ligi!

Snajper Unii Skierniewice, Kamil Sabiłło zdobył w sezonie 2023/24 33 bramki (26 w lidze i …