Home / Aktualności / Derby Regionu tym razem o złoto! 5 sierpnia wszyscy do Kutna!

Derby Regionu tym razem o złoto! 5 sierpnia wszyscy do Kutna!

Przed nami najważniejszy mecz w tym sezonie. 5 sierpnia na Stadionie Miejskim w Kutnie, drużyna prowadzona przez trenera Rafała Smalca, stanie przed ogromną szansą obrony mistrzowskiego tytułu i sięgnięcia po Wojewódzki Puchar Polski!

Dostaliśmy od losu szansę, której nie mogliśmy zmarnować. Do półfinału awansowaliśmy dzięki szczęśliwemu biegu zdarzeń.. W Sieradzu udowodniliśmy, że zasłużyliśmy na miejsce w wojewódzkiej elicie. Teraz zbroimy się na finałowe starcie z Pelikanem. A że to będą derby regionu, tym lepiej. Emocji z pewnością nie zabraknie – słyszymy z szatni Unii Skierniewice, zmotywowanej ostatnim półfinałowym zwycięstwem nad Wartą Sieradz (3:0).

5 sierpnia drużyna już z trenerem Rafałem Smalcem na ławce będzie starała się powtórzyć ubiegłoroczny sukces i pokonać łowicki zespół. Warto dodać, że Pelikan pokonał w półfinale pokonał Jutrzenkę Wartą, aż 7:0. Smaku całej rywalizacji nadaje fakt, iż w drużynie z Łowicza występuje aż trzech byłych zawodników Unii: Patryk Pomianowski, Maciej Wyszogrodzki i Damian Kozieł.
Obie drużyny powalczą nie tylko o cenny puchar i zapisanie się w historii polskiej piłki, ale również o 40 tysięcy złotych od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo zwycięzca awansuje do kolejnej fazy pucharu, gdzie już na szczeblu centralnym zmierzy się z Widzewem Łódź w 1/32 Pucharu Polski!

Wiadomo już, że pojedynek Unii z Pelikanem odbędzie się na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie. – Decyzja taka podjęta została przez Łódzki Związek Piłki Nożnej ze względu na kibiców. Do Kutna zarówno kibice Pelikana, jak i Unii nie mają daleko – słyszymy od władz łódzkiego związku. Co ciekawe dla Unii będzie to trzeci pucharowy finał w ostatnich latach. Przed rokiem unici pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki po serii rzutów karnych (w normalnym czasie gry i po dogrywce 3:3), a mecz odbył się na Stadionie Miejskim Concordia w Piotrkowie Trybunalskim. Trzy lata temu (2017 r.) na Stadionie Sokoła Aleksandrów Łódzki, skierniewiczanie ponownie zameldowali się w finale i ulegli Warcie Sieradz (0:2). Trenerem Unii był wówczas Kamil Socha.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania drużyny w Kutnie!

#WszyscyDoKutna
#UniaPoPuchar
#IdziemyPoSwoje

sprawdź również

Oficjalnie! Szymon Sołtysiński zawodnikiem Unii Skierniewice!

Hit transferowy stał się faktem. 24- letni bramkostrzelny napastnik, Szymon Sołtysiński od nowego sezonu będzie …