Home / Aktualności / Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Unia z trzecią wygraną z rzędu! Olimpia – Unia (1:2)

Dobra seria piłkarzy Unii trwa w najlepsze. W sobotę, 13 kwietnia skierniewiczanie pokonali w Zambrowie miejscową Olimpię (1:2). Zwycięską bramkę zdobył w końcówce Mateusz Cegiełka. Warto dodać, że Unici kończyli mecz w dziesiątkę.

Rezerwy Jagiellonii Białystok, utytułowany GKS Bełchatów, a teraz niewygodna Olimpia Zambrów. Podopieczni trenera Kamila Sochy idą jak burza pokonując kolejnych rywali. W sobotę, Unici kolejny raz zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, grając do końca o zwycięstwo i reagując na niekorzystne boiskowe wydarzenia.

Spotkanie w Zambrowie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando naszej drużyny. Mimo kilku sytuacji strzeleckich to gospodarze jako pierwsi wpakowali piłkę do siatki, a wszystko za sprawą Maksymiliana Korczaka. Unia chciała odpowiedzieć, ale w kluczowych momentach brakowało spokojnego rozegrania i skuteczności. Wreszcie na chwilę przed przerwą sędzia podyktował rzut karny po ewidentnym faulu. Jedenastkę na bramkę zamienił Agwan Papikyan i było (1:1).

Druga część spotkania toczyła się na połowie Zambrowian. Piłkarze Kamila Sochy mieli przewagę, ale brakowało przysłowiowej kropki nad „i”. Kiedy wydawało się, że bramka dla Unii jest tylko kwestią czasu, na kwadrans przed końcem czerwoną kartką ukarany został kapitan Unii – Mateusz Stępień. Mimo gry w osłabieniu, Unia pozostała wierna swojej grze i starała się przebić przez szczelną defensywę gospodarzy. Ostatecznie udało się to Mateuszowi Cegiełce, który zapewnił Unii trzy oczka.

Dzięki wygranej, skierniewiczanie zmniejszyli dystans do czołowych ekip ligi utrzymując piąta lokatę. Remis padł w meczu GKS-u Bełchatów i Pogoni Grodzisk Mazowiecki (0:0). Swój mecz nieoczekiwanie przegrał Pelikan Łowiczu który przy ul. Starzyńskiego uległ ekipie Świta Nowy Dwór Mazowiecki (2:3). Strata Unii do lidera wynosi na ten moment 11 punktów.

Teraz skierniewiczan czeka wyjazd do Sieradza w ramach ćwierćfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Mecz z Wartą zostanie rozegrany już w najbliższą środę, 17 kwietnia o godz. 17:00.

Ligowe zmagania powrócą w sobotę, 20 kwietnia, a Unia podejmie na Stadionie Miejskim o godz. 17:00 rezerwy warszawskiej Legii. Tydzień później, w piątek, 26 kwietnia o godz. 19:00 również przy ul. Pomologicznej czeka ją derbowe starcie z Pelikanem Łowicz. Liczymy na podtrzymanie dobrej serii i kolejne zwycięstwa!
#WszyscyNaUnie

#WszyscyNaUnie! Zapełniamy trybuny na mecz z rezerwami warszawskiej Legii!

Piłkarska Rodzino jest kolejne zadanie do wykonania! Trwa akcja #ZapełniamyTrybuny. Trwa sprzedaż biletów na mecz …