Home / Aktualności / Czas na ćwierćfinał Wojewódzkiego Pucharu!

Czas na ćwierćfinał Wojewódzkiego Pucharu!

19 kwietnia podopieczni trenera Dawida Kroczka udadzą się do Aleksandrowa Łódzkiego gdzie zmierzą się w ramach ¼ finału Wojewódzkiego Pucharu Polski z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zwycięstwo w tym spotkaniu jest obowiązkiem. #PoPucharDrużyno!

Małymi krokami wkraczamy w kluczowy moment sezonu, przynajmniej jeśli chodzi o rozgrywki pucharowe. W środku tygodnia (19 kwietnia) skierniewiczanie powalczą o awans do półfinału wojewódzkiego pucharu polski, rywalizując z czwartoligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Bardzo dobrze klub z Aleksandrowa zna obecny szkoleniowiec Unii, Dawid Kroczek, który przecież był opiekunem tej drużyny od 6 lipca 2019 roku do 2 grudnia 2020, prowadząc go w 36 spotkaniach. Kibice szczególnie pamiętają sukcesy z sezonu 2019/2020, kiedy to Sokół zdobył wicemistrzostwo trzeciej ligi, będąc o włos od awansu szczebel wyżej.

Sokół w rozgrywkach czwartej ligi zajmuje obecnie ósme miejsce. W 20 rozegranych kolejkach zespół uzbierał 40 punktów notując, 12 zwycięstw, 4 remisy i 9 porażek. Ostatnie tygodnie nie są zbyt udane dla kibiców tej drużyny. Zespół ostatnie zwycięstwo odniósł 4 marca z Ceramiką Opoczno (1:0). Kolejne starcia Sokół zakończył bez choćby punktu, przegrywając kolejno ze: Skalnikiem Sulejów (0:3), Zrywem Wygoda (1:2) i RKS-em Radomsko (2:3).

Unia choć ostatnio nie zachwyca w lidze, jest murowanym kandydatem do awansu. Warto dodać, że w ostatnich latach skierniewiczanie trzykrotnie zdobywali to trofeum, w poprzedni roku docierając do półfinału. Jeśli uda się zwyciężyć w środę, w półfinale czekać będzie starcie z jednym z faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach – ŁKS II Łódź, o ile łodzianie nie odpadną w ćwierćfinale ze Złoczevią Złoczew. Półfinały zostaną rozegrane 10 maja. Wielki finał zostanie za to rozegrany w Łodzi na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla.

1/4 finału – 19 kwietnia
Stal Niewiadów – Pelikan Łowicz
Sokół Aleksandrów Łódzki – Unia Skierniewice
Warta Sieradz – Lechia Tomaszów Mazowiecki
Złoczevia Złoczew – ŁKS II Łódź

1/2 finału – 10 maja
(5) / zwycięzca meczu 3 – zwycięzca meczu 1
(6) / zwycięzca meczu 2 – zwycięzca meczu 4

Finał – 21 czerwca
w Łodzi; na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla

sprawdź również

Unia wicemistrzem 3 ligi! Teraz powalczy o 6. Puchar Wojewódzki!

65 punktów w 34. meczach to najlepszy wynik w historii występów Unii w rozgrywkach trzecioligowych. …