Home / Aktualności / Unia w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Unia w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski!

Podopieczni trenera Dawida Kroczka po kompletnym meczu, pewnie pokonali w Aleksandrowie Łódzkim miejscowy Sokół (5:1) i zameldowali się w kolejnej rundzie pucharu polski. Tam zmierzą się już 10 maja z rezerwami ŁKS -u Łódź.

Zrobiliśmy swoje – powiedział po meczu trener Dawid Kroczek. – Na boisku nie brakowało zaangażowania i bardzo dobrej gry. Fajnie, że chłopaki wyraźnie pokazali na boisku różnicę, jaka jest powinna być między trzecią, a czwartą ligą. Przypomnijmy, że dla szkoleniowca Unii była to podróż sentymentalna. To właśnie w Aleksandrowie Łódzkim, rozpoczynał on swoją karierę seniorską jako trener. – Lubię tutaj wracać, bo mam tylko dobre wspomnienia. To tu wszystko się zaczęło. Sentymentów nie było za to na boisku, podeszliśmy do meczu profesjonalnie i pewnie awansowaliśmy dalej.

Od pierwszej minuty Unia zdominowała gospodarzy, praktycznie nie opuszczając pola karnego. W 10 minucie wynik otworzył Tomek Bała, który wykończył bardzo ładną akcję Mateusza Magdziarza i podanie Kamila Sabiłło. Ten drugi podwyższył wynik kwadrans później, kiedy to znalazł się sam na sam z bramkarzem. „Sabik” trafił jeszcze raz przed przerwą, wykorzystując otwierające podanie Tomka Bały.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Skierniewiczanie dalej atakowali i dominowali na placu gry. Minutę po otwarciu drugiej części meczu, uderzenie Kamila Sabiłło niefortunnie zablokował jeden z obrońców Sokoła i piłka wylądowała w bramce. W 56 minucie było już 5:0, a ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mateusz Szmyd. Ostatnim akcentem tego meczu było trafienie honorowe gospodarzy. Tym samym Unia wygrała swój ćwierćfinał (5:1), meldując się w kolejnej fazie turnieju. Tam już 10 maja zmierzy się z rezerwami ŁKS, który dopiero po dogrywce uporał się ze Złoczevią Złoczew (2:0).

W drugim ćwierćfinale zmierzą się: Pelikan Łowicz, który bez problemów wyeliminował Stal Niewiadów wygrywając w delegacji (5:1) oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki, która po trudnym meczu pokonała Wartę Sieradz (2:1).

W najbliższą sobotę, 22 kwietnia skierniewiczanie zmierzą się w ramach rozgrywek trzeciej ligi w derbowym starciu z Pelikanem Łowicz. Spotkanie odbędzie się na obiekcie w Nieborowie. Początek derbów regionu o godz. 14:00! #WszyscyNaUnie!

#KubuśJesteśmyzTobą! Dodatkowy wymiar meczu derbowego z Pelikanem Łowicz!

Zbliża się piłkarskie święto na Stadionie Miejskim. Już 26 kwietnia przy ul. Pomologicznej odbędą się …